Objawy niskiego ciśnienia krwi

Ciśnienie krwi z wartościami. Może być niskie nie oznacza problemów z regułą. Większość osób, które przechodzą epizod obniżenia ciśnienia krwi, może odczuwać zawroty głowy, omdlenia itp. W skrajnych przypadkach bardzo niskie ciśnienie krwi może prowadzić do śmierci.

Jeśli weźmiemy pod uwagę normalne wartości ciśnienia tętniczego, to za niedociśnienie można uznać dowolną wartość poniżej 90 mm Hg (w przypadku ciśnienia skurczowego) i poniżej 60 mm Hg (w przypadku rozkurczowego). Są też osoby, które mają niskie ciśnienie krwi, ale bez objawów.

Niskie ciśnienie krwi – objawy

Nie tyle niska wartość, ile nagły spadek wartości może powodować wiele objawów niskiego ciśnienia krwi, takich jak:  

 • Zawroty głowy
 • Zawrót głowy
 • Słaby
 • Nudności
 • Zmęczenie
 • Rozmazany obraz
 • Trudności w koncentracji

Nawet jeśli zawroty głowy od czasu do czasu są powodem do niepokoju, jeśli objawy te zwiększają częstotliwość lub intensywność, bardzo ważne jest, aby udać się do lekarza, ponieważ mamy objawy ciężkiej choroby.

W takim przypadku ważne jest, aby poprosić o pomoc medyczną z zabezpieczeniem w przypadku wystąpienia tych objawów napięcia małych:

 • Szybki, płytki oddech, czasami przerywany
 • Zamieszanie dla osób starszych
 • Słaby lub przyspieszony puls
 • Skóra zimna, mokra, ze zwiększoną bladością

Niskie ciśnienie krwi – przyczyny

Niedociśnienie tętnicze może mieć wiele przyczyn, od prostego odwodnienia do stanów ciężkich lub powikłań po operacji interwencyjnej. Oto najczęstsze przyczyny niskiego ciśnienia krwi:

Odwodnienie

Stan ten może mieć bardzo różną intensywność, od odwodnienia spowodowanego wysiłkiem fizycznym do dnia stosowania leków moczopędnych, gorączki (pocenia się), wymiotów lub biegunki. Równomierne i przypadki odwodnienia łagodne i umiarkowane (utrata do 2% masy ciała) mogą prowadzić do objawów, takich jak osłabienie i zmęczenie.

Narkotyki

Niskie napięcie może być skutkiem działania leków, takich jak diuretyki, beta-blokery, leki przeciwdepresyjne, leki na zaburzenia erekcji lub inne leki stosowane w leczeniu nadciśnienia. Niektóre leki mogą prowadzić do obniżenia napięcia przez połączenie leków, nitrogliceryny, alkoholu lub innych leków.

Dłuższy odpoczynek

Nazywany niedociśnieniem ortostatycznym lub posturalnym, charakteryzuje się niższym skurczem krwi o ponad 20 mm Hg i rozkurczowym o ponad 10 mm Hg, odnotowanym po trzech minutach od pobrania z pozycji leżącej w nogach.

Manifestacje obejmują zawroty głowy, zawroty głowy, a czasem omdlenia. W maju niejednokrotnie niedociśnienie trwa krócej i jest powód do niepokoju, ale jeśli zdarza się często, należy zgłosić się po poradę lekarską.

Neuronalny, w którym pośredniczy niedociśnienie

Dzieje się tak, gdy komunikacja z serca do mózgu jest niewłaściwie interpretowana, a mózg zauważa, że ​​ciśnienie krwi wzrosło po tym, jak osoba przebywała zbyt długo w nogach. W ten sposób napięcie jest obniżane przez procesy naturalnej regulacji organizmu, powodując niedociśnienie. Występuje częściej u młodych ludzi.

Zadanie

Spadki o 5-15 mm Hg w pierwszych 24 tygodniach ciąży są postrzegane jako normalne, a ciśnienie krwi wraca do normy po urodzeniu. Jednak w niektórych przypadkach napięcie może spaść jeszcze w maju, co sugeruje powikłania we wczesnej ciąży.

Strata krwi

Utrata dużej ilości krwi, która wystąpiła w wyniku wypadku lub krwotoku, powoduje poważne wewnętrzne obniżenie ciśnienia krwi.

Choroby serca natury

Zdarzają się przypadki, gdy serce nie jest już w stanie pompować wystarczającej ilości krwi, co prowadzi do niedociśnienia. Są to bradykardia (zwolnienie akcji serca poniżej 60 uderzeń na minutę), choroby zastawek, serca, zawału mięśnia sercowego lub zastoinowa niewydolność serca.

Poważne alergie

W przypadku reakcji alergicznej ciężkiej osoby może dojść do wstrząsu, anafilaktycznego. Przyczyną może być cały szereg alergenów, takich jak penicylina, ukąszenie owada, spożycie orzechów lub niektórych orzechów itp. W przypadku wstrząsu napięcie anafilaktyczne nagle spada, a gardło jest obrzęknięte, blokując ścieżki oddychające i prowadzące do śmierci.

Warunki prawdopodobnie endokrynologiczne

Niedociśnienie to objaw, który często występuje w przypadku następujących schorzeń prawdopodobnie endokrynologicznych:

 • Niedoczynność tarczycy
 • Choroba Addisona (niewydolność nadnerczy)
 • Hipoglikemia
 • W niektórych przypadkach cukrzyca

Sepsa to zakażenie krwi, które występuje, gdy bakterie opuszczają miejsce pierwotnego zakażenia i dostają się do krwiobiegu. Wytwarzane toksyny wpływają na naczynia krwionośne, prowadząc do obniżenia napięcia, a nawet śmierci.

Niedobór składników odżywczych.

Niedobór kwasu foliowego lub witaminy B12 może powodować anemię, która prowadzi do niskiego ciśnienia krwi.

Przeglądy okresowe

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić w młodości, jest to, że jesteśmy przyzwyczajeni do mierzenia napięcia. Nie trzeba zmieniać zwyczaju w jej obsesję, ale tylko okresowo przeprowadzać kontrole, w zależności od wieku (po 30 latach, mniej więcej raz w roku) i każdej zdiagnozowanej choroby.

Oprócz tych wszystkich środków zapobiegawczych, można zmniejszyć ryzyko i dostosować ciśnienie krwi dzięki pakietowi pomocy na nadciśnienie (herbata i nalewka Normotensius), który pomaga utrzymać ciśnienie krwi i rytm serca na granicach normy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *