Niektóre leki należy przyjmować z jedzeniem lub piciem

Używanie narkotyków nie jest przeznaczone tylko dla osób starszych,

Chociaż mają one największe doświadczenie w ich połykaniu ale nawet młodzi ludzie nie powinni lekceważyć zasad prawidłowego obchodzenia się z lekami na co należy zwrócić uwagę niezależnie od tego.

Używanie narkotyków nie jest przeznaczone tylko dla osób starszych,

Czy są to leki na receptę, czy leki bez recepty, zawsze pojawiają się pewne pytania dotyczące sposobu ich przyjmowania. Dlatego opracowaliśmy krótką listę najważniejszych zasad, których nie należy ignorować jakie informacje powinieneś podzielić się z osobą, która zapewnia Ci opiekę medyczną informacje o alergiach lub reakcjach alergicznych na jakiekolwiek leki czy bierzesz jakieś leki lub suplementy diety, w tym leki dostępne bez recepty lekarz lub farmaceuta powinien wiedzieć wszystko jeśli jesteś w ciąży lub planujesz zajść w ciążę, podziel się tą wiadomością ze specjalistą.

To samo dotyczy karmienia piersią powinieneś również poinformować swojego lekarza, jeśli stosujesz określoną dietę, szczególnie niską zawartość sodu lub cukru zaufaj, jeśli masz inne problemy zdrowotne niż te, na które przepisano Ci lek poinformuj specjalistę o wszelkich trudnościach z przyjmowaniem leków co musisz wiedzieć, aby prawidłowo przyjmować leki pamiętaj, że są to ogólne wytyczne. Pamiętaj, aby skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia w celu uzyskania instrukcji dotyczących konkretnych leków, które należy przyjmować weź lek dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jednocześnie i przez cały przebieg leczenia przeczytaj

Uważnie ulotkę na opakowaniu sprawdź możliwe działania niepożądane, ostrzeżenia i środki ostrożności jeśli zauważysz jakiekolwiek działania niepożądane, natychmiast poinformuj o tym swojego lekarza sprawdź przepisywanie każdego leku na receptę i bez recepty, w tym suplementu diety.

Jednocześnie i przez cały przebieg leczenia przeczytaj

Dowiedz się, jak działają w ciele nie przestawaj przyjmować przepisanych leków bez konsultacji z lekarzem skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem jakichkolwiek nowych leków dostępnych bez recepty lub na receptę zapytaj swojego lekarza, czy nie musisz nosić legitymacji medycznej dla rodzaju przyjmowanego leku. Dotyczy to na przykład warfaryny lub insuliny. Identyfikacja medyczna jest konieczna w przypadku, gdy konieczne jest natychmiastowe badanie lekarskie czy możesz przyjmować leki na pusty żołądek czy możesz je złamać lub zmiażdżyć przeczytaj uważnie broszurę i instrukcje dotyczące prawidłowego użytkowania.

Inne na pusty żołądek zapytaj swojego lekarza lub farmaceutę, czy są jakieś pokarmy, których powinieneś unikać podczas przyjmowania leków jeśli bierzesz lek z wodą, wypij całą ćwierć litra szklanki. Lek należy pić prawidłowo. Brak wody może powodować zarówno podrażnienie gardła, jak i uniemożliwić prawidłowe działanie leków w większości przypadków zażywanie narkotyków z alkoholem jest wykluczone. Skonsultuj się z lekarzem na temat konkretnych interakcji między lekami lub skontaktuj się z farmaceutą, aby uzyskać więcej informacji nie łamaj, nie miażdż ani nie żuj leku przed połknięciem.

Chyba że zostaniesz o to poproszony nie należy przyjmować żadnych dawek innych niż te przepisane przez lekarza lub farmaceutę lub wskazane w ulotce do pakowania kiedy należy przyjmować leki staraj się przyjmować lek codziennie o tej samej porze. Aby osiągnąć pożądany efekt i zmniejszyć ryzyko możliwych działań niepożądanych, należy postępować zgodnie z instrukcjami lekarza lub farmaceuty podczas przyjmowania leku nie panikuj,jeśli zapomnisz wziąć lek.przyjmij go, jak tylko sobie przypomnisz. Jeśli już prawie nadszedł czas na przyjęcie następnej dawki, pomiń pominiętą dawkę i wróć do normalnego harmonogramu zdecydowanie nie bierz dwóch dawek, aby nadrobić tę, którą przegapiłeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *